T: +48 22 548 07 00

Asystent(ka) w zespole tłumaczy-weryfikatorów (Dział Kontroli Jakości)

Zatrudnimy w naszym biurze w Warszawie:

ASYSTENTA W ZESPOLE TŁUMACZY-WERYFIKATORÓW

(DZIAŁ KONTROLI JAKOŚCI)

(wymiar pracy: minimum 30 godzin tygodniowo)

Podstawowe zadania:

  • weryfikacja tłumaczeń pod względem technicznym – m.in. sprawdzanie kompletności tłumaczenia, poprawianie formatowania, sprawdzanie pisowni, danych, nazw własnych itp. – oraz poprawności językowej,
  • wstępna korekta stylistyczna i merytoryczna tekstów (pod okiem weryfikatora),
  • praca w programie memoQ (tłumaczenia, align),
  • wykonywanie tłumaczeń, sprawdzanych następnie przez weryfikatorów,
  • techniczna obróbka tekstów (przygotowywanie plików OCR).

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe lub ostatnie lata studiów (kierunek filologiczny),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • co najmniej dobra znajomość innego języka obcego,
  • nienaganna polszczyzna,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • wszechstronne zainteresowania, chęć uczenia się, zapał do pracy,
  • znajomość narzędzi CAT, a także doświadczenie w tłumaczeniu będą dodatkowym atutem.

Zatrudniona osoba będzie miała kontakt ze specjalistycznymi tłumaczeniami z dziedziny medycyny, prawa, bankowości i finansów, marketingu, stosunków międzynarodowych i in. Będzie miała możliwość uczenia się bezpośrednio od doświadczonych weryfikatorów oraz uczestniczenia w szkoleniach. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy i doświadczenia może awansować na stanowisko samodzielnego tłumacza/weryfikatora.

Oferujemy pracę w bardzo dobrej atmosferze w renomowanej firmie obsługującej największe firmy i instytucje, wykonującej tłumaczenia m.in. dla Komisji Europejskiej.

Zgłoszenia (list motywacyjny i CV) prosimy przesłać na adres: praca_at_kontekst.pl – tytuł maila: ASYSTENT. Wybrane osoby poprosimy o wykonanie krótkich tłumaczeń próbnych.